Kaybolan İnsanlar

Kaçirilma, bir ya da birden fazla insanin dünya disi varliklar tarafindan geçici bir süre alikonulmasidir. Yapilan kamuoyu arastirmalari, sadece ABDde yüzbinlerce hatta milyonlarca insanin uzaylilar tarafindan kaçirilmis ya da kaçirilma benzeri deneyimler yasamis oldugunu göstermektedir.

Kaçirilma olaylarinin en dikkat çekici yani, farkli insanlar tarafindan bildirilen farkli olaylardaki tutarliliktir. Farkli yerlerde yasayan, birbirleriyle iletisim kurmalari hiçbir sekilde mümkün olmayan kisiler tarafindan verilen detayli kaçirilma raporlari sasirtici bir biçimde birbirleriyle tutarlidir.

Kaçirilma deneyimi yasayan insanlar siklikla esrarengiz bir biçimde tuhaf ve bilinmedik yerlere götürüldüklerini bildirmektedirler. Bu yer genellikle bir uzay gemisidir ve burada bir takim tibbi incelemelerden geçmektedirler. Uzay gemilerine alinan bu insanlardan bazilari baslarindan geçen olaylari ayrintili olarak hatirlayabilirken, bazilari ise bu deneyimlerini zihinlerine gömmekte ve ancak hipnoz gibi yöntemler sayesinde tekrar hatirlayabilmektedirler.

KAYIP ZAMAN

Uzay gemilerine alinan bu kisilerin çogu kayip zaman adini verdigimiz bir deneyim yasamaktadirlar. Bu kisiler, kayip zaman denilen zaman araliklari boyunca nerede bulunduklarini, neler yaptiklarini kesinlikle hatirlamamaktadirlar. UFO gözlemiyle birlikte ya da ondan bagimsiz olarak ortaya çikan ve 1-2 saat veya daha fazla sürebilen bu kayip zaman deneyiminden sonra kisi, kendini birdenbire evinden kilometrelerce uzakta baska bir yerde bulabilmekte ve oraya nasil geldigini kesinlikle hatirlamamaktadir. Kaçirilanlarin bazilari ise bu süre içinde uzayli varliklar tarafindan ziyaret edilmis olabileceklerini bildirmektedirler. Unutulan bu kayip zaman deneyimleri hipnoz yöntemi sayesinde tekrar hatirlanabilmektedir.

KLASiK BiR ÖRNEK

Klasik bir kaçirilma olayinda, kisi birdenbire kendisini izole edilmis ya da issiz bir yerde bulmakta ve bir UFO gözlemlemektedir. Bu gözlem, bir gürültü duyma veya tuhaf isiklar görme, ya da her ikisi seklinde olabilir. Kisi eger bir araç içinde bulunuyorsa, aracin motoru ya da elektrik sistemleri çalismamaya baslar. Bu noktada, kisi uzayli bir varlikla karsilasir ve onun tarafindan bir enerji hüzmesi içinde uçan daireye götürülür. Uzayli varlik, bu kisiyi uçan daireye götürürken cesaretlendirme, telepatik yollarla ikna etme ya da bir miktar güç kullanma gibi yollara basvurabilir. Kaçirilma deneyimi yasayanlarin bazilari ise, anlayamadiklari bir biçimde uçan daireye tasindiklarini ve uzayli varliklarla içeride karsilastiklarini söylemektedirler.

Bundan sonraki asamada, uzay gemisine alinan kisi bazi tibbi incelemelerden geçmektedir. Bu incelemelerden sonra, uzayli varliklar kisiyle genellikle sözlü olmayan, telepatik bir tür iletisim kurmakta ve bazi vakalarda uzay gemisini gezdirmektedirler. Kaçirilma deneyimi yasayan kisiler nadiren, baska bir dünyaya ya da tuhaf bir ortama yaptiklari gezilerden bahsetmektedirler. Uzay gemisine alinan kisi ve uzayli varliklar arasindaki iletisim genellikle gelecege dönük sorular veya uyarilari kapsamakta ve uzaylilar tekrar geleceklerine söz vermektedirler. Kisi daha sonra gemiden ayrilir ya da bilincini kaybeder, ve kendisini UFOyla ilk karsilastigi yerde bulur; hatta buradan UFOnun havalanarak gidisini izler.

Tabii ki, uzay gemilerine alinan kisilerin hepsi tüm bu olaylari yasayacak diye bir sey yoktur, fakat istisnasiz hepsi bu olaylarin en az birini ya da birkaçini yasamaktadirlar. Kaçirilma deneyimi yasayan kisiler, kendi ortamlarina geri döndükten sonra tam ya da kismi hafiza kaybi yasayabilirler; bu da kayip zaman olarak kendini göstermektedir. Baslarindan geçenleri, hipnoz gibi herhangi bir yardim almaksizin, tam olarak hatirlayan çok az kisi vardir. Bazilari herseyi tamamen unutur; sadece kaybettikleri zamandan haberdardirlar. Uzay gemilerinde yasadiklari deneyime dair hiçbir sey hatirlamayan bu kisiler, içinde bu olaydan kesitler de bulunan rahatsiz edici rüyalardan sikayet edebilirler. Bu kisiler, ani geriye dönüsler (flash-backler) yasayabilir ya da tuhaf olaylarla ilgili zihinsel imgeler görebilirler.

Uzaylilar tarafindan kaçirilma olgusu, bizi gerçek bir gizemle karsi karsiya birakmaktadir. Bu olguyu bilimsel ve psikolojik anlamda açiklayabilmek için gelistirilen teoriler, küçük çocuklar da dahil binlerce insanin birbirlerinden habersiz olarak yasadiklari, birbirine sasirtici derecede benzeyen, bu esrarengiz, karmasik ve detayli deneyimleri açiklamakta yetersiz kalmaktadir. Ayni sekilde, bizim fiziksel gerçekligi algilama biçimimiz, farkli bir uzay/zaman boyutundan varliklarin nasil bir teknoloji sayesinde dünyamiza gelip, bu kadar çok insani etkileri altina alabildiklerini açiklamaya da ne yazik ki yetmemektedir.(ufonet.be)

Bu yazı UZAY içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Kaybolan İnsanlar

  1. yok dedi ki:

    gerçekten çok ilginç

  2. Anonim dedi ki:

    korkutmayın insanı lütfen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s