Grimoire : Bir Kara Büyü Kitabı (İçerik)

 Le Grand Albert bu ismi taşıyan Din adamı ve Filozof Albert Le Grand ( 1200 – 1280 ) de yaşamış tarafından yazılmış ve Grimoires diye adlandırılan büyü kitaplarının en tanınmışıdır. İlk defa yazılmaya takriben 1245 de başlanmış ve son şeklini de 1580 de almıştır. Fransızca yayınlanmış şekil 1703 tarihini taşımaktadır.
Liber Secretorum Alberti Magni de virtutbus herbarum, lapidum et animalium quorumdam “ Albert Le Grand nın otlar , taşlar ve hayvanlarla ilgili sırlarının kitabı “

Kitabın içindekiler ve Endeksi ;
Kitabın kontrollü Fransızcaya tercüme edilmiş olan nüshasında ilk önce giriş kısmı “ epitre “ “ avis au Lecteur “ kısamı vardır. Bu kitap 1703 de Köln de Fransızca olarak basılmıştır.
Kitabın ismi : “ Albert Le Gransd’ın harikulade Sırları “

1 – birinci Bölüm : “ Des Secrets de Femmes – De secretis miluerum “ Kadınların Sırları .
A. Collin’e göre (1880 ) Bu bölümdeki sırlar Grand Albert’in 1245 – 1248 tarihleri arasında verdiği embriyoloji ve jinekoloji hakkında verdiği bir kursun notlarıdır. Bu daha sonra kitabın IX bölümünde De animalibus ( hayvanlar Hakkında ) bölümünün de temel kısmını teşkil etmiştir. ( 1258) . Daha ileriki bir tarihte ise 1580 de yayıncı Joannes Quadrat tarafından asıl ana kitap Le Grand Albert ‘e ilave edilmiştir.

Bu bölümün teması , : “ Embriyonun meydana gelişi , Göklerdeki kuvvet ve gezegenlerin bunlara tesiri, Gebelik dönemi ve doğum ve açık bir şekilde seks’den bahsetmektedir.
“ Beden Embriyon tarafından yaratılıp şekillendirilir. Bunlar Gezegen olarak isimlendirilen gök cisimlerin tesiriyle şekillenir. Eğer karın büyürse ve sağ tarafı daha yuvarlak bir şekil alırsa bu doğacak çocuğun ERKEK olacağını göstermektedir. “ ( not : bu inanış halen bugünde geçerlidir Halk arasında )2- İkinci Bölüm : “ Le Livre de la Reunion “ ( liber Aggregationis) Birliğin kitabı . Bu Grand Albert veya Secreta Alberti kitabının ana temeli çekirdeğini teşkil etmekte ve iki kısma ayrılmaktadır. “ Nebatların Faydaları ve özelikleri “ , “ Dünyanın Harikaları “

1 Kısım 1 : “ Nebatların , taşların ve bazı Hayvanların erdemleri ( faydalı özelikleri)
De vertibus herbarum, lapidum,et animatum qurundam . veya “ Experiences D’Albert “ Experimenta Alberti Albert’in Denemeleri. . Burada Grand Albert kitabında alınmış olan bazı denemelerin veya teorilerin izahı vardır. Bundan biriside 1256 senesinde yazdığı “le mineralibus “ Madenler isimli kitaptır. Bu kitapta büyücülük , simya gibi gizli ilimler ilgili temalarda yapılmış denemeler açıklanıyordu.
Alıntı “ Yedinci otVenus gezegeninsen onu “ verveine veya pisterion “ diye adlandırılırdı Mine çiçeği , Onun kökünü boynunuzun üzerine koyarsanız “ sıraca hastalığını tedavi eder “ ( sıraca
Hastalığı bir çeşit deri veremidir. ) ayrıca mide ülserini ve idrar kayıplarını tedavi eder…………..
Eğer ağır başlı ve bilge bir insan olmak ve deli dolu hareketlerden vaz geçmek istiyorsanız “ chrysolite “ ZEBERCET adında bir taşı üzerinizde derinize değecek şekilde taşıyın .2 Kısım 2 : “ des merveilles du monde “ ( Des mirabilibus del Mundo ) dünyanın harikaları : Bu bölümde çok eski Yunan kitaplarındaki gizemli el yazma notların Albert Le Grand büyük bir kitap okuma meraklısı olduğundan okuduğu kitaplardan aldığı bu yazıtlardan oluşmuştur .
Alıntı : “ Bütün gizemli ve harika olarak nitelenen şeyler olağan üstü göksel kuvvetlerin günün belli özel zamanlarında dünya üzerindeki tesiridir . Buna sihir denmektedir” “ Dünyada her varlık onunla beraber andığımız şeyle özdeşleşir. Mesela Aslan hayvanlar arasında en cesur, kuvvetli ve dürüst olanı olarak bilinir , buna göre bir aslanın gözünü veya iki göz arasındaki bir deri parçasını üzerinde taşıyanda onu bu hususiyetlerine ve karakterine sahip olur , Ve etrafındakilere hüküm eder. “

3 – Üçüncü Bölüm :
1 – “ Harika ve tabii sırlar hakkında “ Bu tarihte yaşamış olan Caius Plinius Secundus veya Plin l’encien Roma devrinde M.s. 26 doğup m.s . 79 da Vezüv dağının patlamasında ölen tanınmış bir yazar ve Natüralist dir.Yazdığı Tabiat Bilgisi Ansiklopedisi halen yine referans kitabı olarak kullanılmaktadır. Bu kitaptaki nebatlar üzerine ve Simya ile ilgili bilgiler ve formülleri kitabına dahil etmiştir . Bilhassa XXX bölümdeki gizli nebatlar ve simya ile ilgili gizli formül ve reçeteleri açıklayarak kitabında yayınlamıştır. Albert le Grand. Bu kitaba muhtelif yayıncılar tarafından 1500 , 1604 de 1703 tarihlerinde bir çok ilave yapılmıştır.

2- “ Des vertus et proprietes de plusieurs sortes de’ fientes’ “ Muhtelif cins Hayvan dışkısının erdem ve özelikleri : bu bölümde Diosconde , Galien , Paul d’Egine ‘in yazılarından Muhtelif hayvan dışkılarının , çamurun, kurum’un gizli özeliklerini ve erdemlerini alıntı yapmıştır. Daha başka alıntılar 1703 de ilave edilmiştir.

3- “ Secrets eprouves pour manier plusieurs metaux “ Muhtelif Madenleri işleme gizli sanatı : 1703 de ilave edilmiştir.
Alıntı : Bıçakları , fermuarları daha sert ve sağlam hale getirmek için onları at iliğinin içinde soğutun.

4 – “ Des Secrets de La Nature “ De secretis naturae “ Michael Scot ‘ un Tabiatın Sırlarından
Kitabından ( 1175- 1236 ) Bu kitap iki ana kısmı vardır : Physionomie 1230 ( fizyonomi )
Ve “ De la Proreation chez l2homme” İnsanda çoğalma ( döl Verme ) Bu bölümler 1530 da ilave edilmiştir.

KİTABIN TARİHÇESİ :

Kitabın nüvesi XIII asırda yazılmıştır. Buna karşın bu kitabın yayınlanması başlı başına bir tarihçedir. Zira bir çok tarihte muhtelif yayınevleri tarafından ilaveler yapılmıştır.
İlk bilinen Latince yayınlanışı 1493 senesinde Albertus Magnus . Liber aggregationis ismi altında. İlk Fransızca Tercümesi : Turin / İtalyada 1500 da yapıldı. 1580 de Johannes Quadrat iki temel kısım daha ilave ediyor kitaba. 1604 de ise Jean Oudot bir çok reçeteler ilave ediyor.

En son şekli Fransızca ve Latince olarak 1703 de yayınlanıyor. Bu yayında Beringos Kardeşler çok güzel resimlerle bu kitabı süslüyorlar .
Bu kitaba isminden istifade ederek 1768 de vw 2002 de iki aynı benzer isimde kitap yayınlanmıştır. Bu tip kitaplar 1990 senesine kadar bütün dünyada yayınlanması yasak olduğundan ancak kaçak yayınlanıp insandan insana elden ele dağıtılmakta ve satılmaktaydı.

 

Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

96 Responses to Grimoire : Bir Kara Büyü Kitabı (İçerik)

 1. Celoa Polat dedi ki:

  kitabı nerden bulabiliriz

 2. MEDYUM dedi ki:

  Büyü ve Havas hakkında herşey…

 3. Anonim dedi ki:

  kitabı nerden buluruz veya kaç tl

 4. samatra dedi ki:

  türkçe 8 cilt havvas kitabı ilğilenenler: samatra_92@hotmail.com

 5. Geri bildirim: Grimoire : Bir Kara Büyü Kitabı (İçerik) - Medyum | Medyum

 6. Anonim dedi ki:

  kitabı nerden bulabirim ?

 7. Anonim dedi ki:

  bakın bu kitaba ihtiyacım var lütfen biri bana yardımcı olsun… lütfen…

 8. ömer balcı dedi ki:

  kötü amaçla yapılan büyüler yapan ve yaptıranların cezası esfel sefilindir. esfel sefilin denilen yer cehennemin yedinci katıdır.sonsuza dek cezalandırılacaklardır.iyilik için sözde iyi hocayım veya çok iyi medyumum deyipte bu ilme vakıf değilse daha büyük felaketlere ve zararlara sebep olurlar.bunu içindir ki gideceğiniz şahısların sağlam referanslarını alın. selam dua ile allaha emanet olun.

  • lila dedi ki:

   oraya gidipte dönen varmı ömer sen gördünmü orayı?rabbim kötü insanları yaratmasaydı ozaman pislikleri sapıkları şerefsizleri he ne dersin ömer

   • poyraz dedi ki:

    büyü büyüdür iyisi kötüsü olmaz yok büyü bozdurmak felan deyip büyü yaptıran gerzeklerde var Allah indirmiş nas felak git oku bozulsun yani ne amaçla ne şeyle olursada olsun büyü yaptırmak haramdır büyük günahtır yapanda yaptıranda cezasını görür 😉

  • Anonim dedi ki:

   Cok doguru soylemissin kardesim. Sana aynen katiliyorum. Insanlar yasak olana merak sariyor, ancak bu merak onlari cehenneme itecegini hic dusunmuyorlar. Yasak ve gizli olandan uzak durun! Yasak ve gizli olmasinin bir sebebi vardir. Her insanin irade ve nefsinin kaldirabilecegi bir yuk vardir, onun disina cikamaz ve kaldiramaz. Ezilir kalir “O” karanliklarda. Bilgi sorumluluk gerektirir, safligi isaret eder! Once nefsinizi terbiye edin, sonrasini zaten anlarsiniz ne demek istedigimi.
   Iki kitap okudum diye ilme vakif oldugunuzu sanmayin! Cahilligin bile siniri asilamaz!
   Yani ne isen O’sundur! Ozunden ayrilma ve gerceklerin dostu ol!
   Allahim ! Sen kaldiramayacagimiz ilmi biz kullardan uzak kil !
   (Amin)

 9. Ramazan dedi ki:

  YA BU YORUMU YAPANLAR MÜSLÜMAN OLAMAZ Bİ ARAŞTIRMADIR AMENNA YOK BANA LAZIM YOK ŞUNU YAPACAM BUNU YAPACAM DİYENLERE SÖZÜM SONUNUZ KÖTÜ ONA GÖRE…

 10. Anonim dedi ki:

  Bilge istanbulda değilim verdiğim mail adresine mail atarsan e-posta aracılığıyla görüşebiliriz. samatra_92@hotmail.com

 11. Şamil dedi ki:

  Büyü yapmak çok tehlikelidir Allah(c.c.)ya şirke kadar gider dinimizde yasaklanmıştır.

  • lila dedi ki:

   dinimizde zinada yasak ama yapılıyor,dinimizde ırza namusa el uzatmak yasak ama uzatılıyor dinimizde yetim hakkı yenmez ama yeniyor bunları yapanlar cennetlikmi acaba

   • emrh adıyaman dedi ki:

    cennetik olsalar bile onlar bu yaptıkları mellerin her birinin hesabını verip öyle girecekler . elini kolunu sallayarak gireni kim görmüşki.
    ALLAH (c.c.) birinin diğerinde zerre kadar hakkı varsa o biri o zerre kadar hakkını alıcaktır. zina yapan harama el uzatan yetim hakkı yiyen vs vs. herbiri yaptıkları amellerin cefasını cekecektir elbet. bundan hiç şüpheniz olmasın. zira şüphe edersen küfre kadar yolu var. ama sakınınnız bu gibi şeylerden.

    Selametle..

   • poyraz dedi ki:

    değil ama bu seninde büyü yapman gerektiği anlamına mı gelir yananla birlikde yanmak istiyosan sana kolay gele bacı gardaş 🙂

  • Anonim dedi ki:

   adamlar sizle dalga geçiyo biliyolar tabi günah oldgnu ben bile güldüm la size ASD:QWD:DAD:QWD

  • hqezda aster dedi ki:

   yaa mademm günahh neden yorum yapıonn kıtt

 12. meryem dedi ki:

  bende alma istiyor kitap nasıl alcam

 13. meryem dedi ki:

  cevap bekliyorum

 14. Anonim dedi ki:

  bu kitapla oyun olmaz
  bu kitap dikkat ister
  tecrübe ister
  eğer bunlar yoksa
  sonunda bitiş vardır

 15. keremiscan dedi ki:

  kusura bakmayında siz nasıl bi salaksınız allahınızı seviyosanız kitap gerçekten bi boka yarasa onu niye satmak istesinler kendileri kullanırlar ayriyetten devlet ve gizli örgütler herşeye engel koyar bu sitelere el koyar filmini bile yapamazlar saksıyı çalıştırın biraz arkadaşlar!!!!

 16. MERİYANA dedi ki:

  SİZ ÇOK SALAK BEN BÜYÜ YAPIYOR VE ŞU ANDA ÖLÜMSÜZÜM

 17. MERİYANA dedi ki:

  VE O KİTAP SATILMAZ SATİLİR AMASAHTESİ SATİLİR GERÇEGİ SATILMAZ

 18. Cenk dedi ki:

  gördüm bir yerden işte senin saçın sarı gözlerın sarı zayıf ve uzun bir kısın degilmi

 19. memet dedi ki:

  sahtesi iş yapar mı madem satılnlr..

 20. memet dedi ki:

  meryana sana bi uçarım var ya..görürsün ölümsüzlüğü malak..

 21. memet dedi ki:

  barış denen soytarı..verdiğin sitedeki kitap roman la..

 22. murat dedi ki:

  bu kitabi istiyorum 05387000351

 23. ateş azmi can dedi ki:

  The Secret Circle

 24. Anonim dedi ki:

  Hepiniz Yalan Hepiniz Sahtesin Emmoğluu…!

 25. Dairo Emre Swıtsyun dedi ki:

  kitap bende var. 1968 ılı basım fiyatı 50 bin euro.

  kitapın yanında küçükta bir hediyem olucak ibrnice bir büyü kitabı daha

  Büyüleri denedim başarılı olduklarım var. ama çoğu sayfayı tercüme edemedim inanın bana allah diye birşey yok bu tamamen siizin korkularınızı ve arzuklarınızla hareket ettiğiniz bir dünyayı savunmanız bizzat kendim uyguladım sihir o kadar güzel bir şey ki tüm bedeniniz zevk ve tatminlikle doluyor.

  • poyraz dedi ki:

   senin birşeyden tatmin olman veya zevk alman bu işin doğruluğunu göstermez büyünün var olduğu kuranda mevcuttur büyü insanlaraa peygamberlerin yaptıklarınn büyü değil keramet olduğu göstermek için öğretilmiş yapmamaları söylenmişdir ancak dünya üzerinde pis ve lanet bi insan topluluğu lanetli bi topluluk israil oğulları varki onlar alıp bu büyüyü iyi gösterip insanlara yaptırmışlar peygamber katilleri şeytanın askerleri yahudileer ama gün gelecek herkez hesap verecek herkez Allahın var olduğunu görecek benden sana tavsiye ogün gelmeden sen kendine gel sonra dersin keşke taş toprak olaydım diye 😉

  • Mustafa dedi ki:

   La gerizekalı, şimde bende sana uçucam burdan. O yazdığın çizdiğin büyüyü sana verende Allah. Git Harut la Marut’ u araştır. Bir yaratıcı olmasa, bir sebebiyet veren olmasa, O ve O’nun melekleri, hadimleri olmasa, kağıda çizdiğin taşa betona okuduğun 3-5 cümle senin için ne yapabilir. Ayrıca senin o zevk ve tatminliğin 50 bin euroymuş demekki, yoksa niye satasın…

 26. Anonim dedi ki:

  Dairo Emre Swıtsyun denen kişi sen ALLAH’I inkar mı? ediyorsun pis yahudi…..

 27. mesut dedi ki:

  Grimorie kitapları gerçektir İslamla alakası yoktur. Zaten kara büyüdür. Ben bir Wiccan’ım. insanı geliştiriyor bu kitaplar günde 5 vakit yatıp kalkmanın faydası yok. İblisleri kullanmalısınız

  • Anonim dedi ki:

   Bedenine otur zevkleri yalanda olsa dolduracagina allahın kitabını oku yaradanin büyüklüğünü görürsün ve hayrete dusersin

  • Anonim dedi ki:

   Günde beş vakit sende yat kalk ruhun bedenin ve kalbin sihat bulur inanmassan bir sure dene

 28. mesut dedi ki:

  Wicca ve Paganizm İslam’dan çok daha eskidir. Bunlar İslam’a benzemez İslam Sümer miti kopyasıdır.

 29. Anonim dedi ki:

  05346527921 arayın evli kadını kocasından boşatır denedik işe yaradı

  • Mustafa dedi ki:

   iyi halt yemişsiniz a.q. çıkmış bide reklam yapıyo pezevenk.

  • Anonim dedi ki:

   Seni eşinden bosatmak için yapsalar ne dersin ohalde sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma merak ediyorsan kabir azabı diye internete yaz

 30. resi dedi ki:

  ahahaha ne güldüm yorumlara 😀

 31. Anonim dedi ki:

  Grimorie bu kitap bende var. İsteyene ücretli olarak pdf halinde verebilirim. Yalnız kitap ingilizce. Dileyen çevirir.

 32. emre dedi ki:

  butun yorumları okudum ve suna kanaat getırdım bır cogu yalan ve kulaktan dolma bilgiler gercekten bilgisi olan ve denemeye ceraretı lan yoksa ben denerım

 33. Anonim dedi ki:

  Sizin buyulerinizi bilmem ama soyumuzdan gelen cok degerli kitaplarim var… Her buyunun kullanilmis ve tecrube edilmistir (insanlar uzerinde denenmemek uzere). Buyuler hakkinda buyuk babamdan ders alirken sunu soylemeden derse baslamazdik. Hic bir varliga zarar vermemek ve faydali (sifa) icin egitime basladigimiza. Emre kardesimiz doguru soylemis, cogunuz uyduruk ve kulaktan kulaga gelen yalanlari soyluyorsunuz!
  Siz buyunun saka oldugunu mu saniyorsunuz! O tv’de izlediginiz fantastik filimlerdeki gibi mi saniyorsunuz! Ne yazik ki oyle degil gercekler! Cok daha kara, kat ve kat daha tehlikeli!
  Bir “O” dengeyi bozarsaniz, bu insanligin cogunu karanlikta birakmaniza sebeb olacaktir!
  Inanmayanlara sesleniyorum: ” Kendi ve anne isminizi yazin bana, bak basiniza nelerin geldigini goreceksiniz!”
  Size buyunun saka olmadigini soylerken neyi kastettigimi anlayacaksiniz!

 34. Anonim dedi ki:

  Buyunun turunu soylersen daha kolay yardimci olabilirim kardesim …

 35. Anonim dedi ki:

  NAZAR VE BUYU BOZMAK ICIN
  66 defa 3 iri tuza asagidaki belirtmis oldugum esmayi oku. Suyu ile banyo yap. Buyu veya nazarin bozulacagi hususunda hic bir suphen olmasin. Behemal bozulur. Iste ol esma budur:

  ” MEZCALIN-BEZCALIN ”
  ALLAH (c.c) izni ile hic bir seyiniz kalmaz. Insallahu teala…

 36. Anonim dedi ki:

  Satılan bir yer varmi

 37. Anonim dedi ki:

  Buyu kitaplarin cogu baskidan kalkmistir, kopyasini bulmak bile buyuk sans olsa gerek…!
  Bakin kardeslerim, buyu ile ilgilenmeyin… ” Aydinlik yol varken, gecelerde yurumenin ne manasi var “….

 38. gizlii dedi ki:

  bu kitabı çok merak edenler fazla araştırmayın derim iyi değil bu büyü kitabını yazlanların sonlarını bilmiyosanız bi bakın

 39. Ferid dedi ki:

  Ben bu kitaptan istiyorum nerden bula bilirim Azerbaycan da oluyorum

 40. Anonim dedi ki:

  ANONIM SANA ULAŞABİLECEĞİM Bİ MAİL ADRESI VERIRMISIN RİCA ETSEM

 41. Anonim dedi ki:

  W $oh

 42. Alper dedi ki:

  Bende 7 ciltlik havas kitabı var PDF ortamında her bilgisayarda rahat açılıp okunabilecek şekilde ve türkçe . ama bu işlerle uğraşmak için tecrübe , deneyim , icazet , koruma , kilit gibi daha sizlere sayamayacağım bir çok şey gereklidir.. Ayrıca kötü işler için değil sağlık , şifa ve mutluluk üzerine uğraşmak gerekli , aksi halde diğer tarafa hizmet ederek kendinizi lanetlemiş olursunuz. Büyü diye bir şey vardır ve muhakkakki onu yapanda mutlaka manevi anlamda zarardadır. Bu yüzden tavsiyem bu işlere hiç girmeyin . ben bu işin içindeyim ama çok fazla uğraşmıyorum. Sadece araştırma yapıyorum. Sizede tavsiyem uğraşmayın.

  • Tan dedi ki:

   Neler lazım olduğunu mesaj olarak atarsan sevinirim…”tanbostancioglu@gmail.com”

  • Anonim dedi ki:

   yengemin kardeşi büyücü ama bi boku da yok çok rahat yaşıyor bence bi sakıncası yok ama saçma yani ben olsam zamanımı buna harcamam krdş sedrtgyhujım

 43. Anonim dedi ki:

  böü

 44. Anonim dedi ki:

  saçma işlerle uğraşmayın bu çok saçma bunları araştıracağınıza gidip hayatınızı yaşayın görüyoruz ki bu kitapları yazan insanlar şu an ölü bu yüzden biraz yaşamın değerini bilin falan filan işte neyse

 45. çok teşekür ederim güzel abir makale eline sağlık

  • Anonim dedi ki:

   اعوذبالله من الشيطان الرجيم)
   ((بسم الله الرحمن الرحيم)
   وَاتَّبَعُوا مَا تَتْلُو الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَكِنَّ الشَّيَاطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ وَمَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولَا إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلَا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَمَا هُمْ بِضَارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَيَتَعَلَّمُونَ مَا يَضُرُّهُمْ وَلَا يَنْفَعُهُمْ وَلَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشْتَرَاهُ مَا لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِنْ خَلَاقٍ وَلَبِئْسَ مَا شَرَوْا بِهِ أَنْفُسَهُمْ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ

   • Anonim dedi ki:

    مَوْعِدًا لَا نُخْلِفُهُ نَحْنُ وَلَا أَنْتَ مَكَانًا سُوًى (58) قَالَ مَوْعِدُكُمْ يَوْمُ الزِّينَةِ وَأَنْ يُحْشَرَ النَّاسُ ضُحًى (59) فَتَوَلَّى فِرْعَوْنُ فَجَمَعَ كَيْدَهُ ثُمَّ أَتَى (60) قَالَ لَهُمْ مُوسَى وَيْلَكُمْ لَا تَفْتَرُوا عَلَى اللَّهِ كَذِبًا فَيُسْحِتَكُمْ بِعَذَابٍ وَقَدْ خَابَ مَنِ افْتَرَى (61) فَتَنَازَعُوا أَمْرَهُمْ بَيْنَهُمْ وَأَسَرُّوا النَّجْوَى (62) قَالُوا إِنْ هَذَانِ لَسَاحِرَانِ يُرِيدَانِ أَنْ يُخْرِجَاكُمْ مِنْ أَرْضِكُمْ بِسِحْرِهِمَا وَيَذْهَبَا بِطَرِيقَتِكُمُ الْمُثْلَى (63) فَأَجْمِعُوا كَيْدَكُمْ ثُمَّ ائْتُوا صَفًّا وَقَدْ أَفْلَحَ الْيَوْمَ مَنِ اسْتَعْلَى (64) قَالُوا يَا مُوسَى إِمَّا أَنْ تُلْقِيَ وَإِمَّا أَنْ نَكُونَ أَوَّلَ مَنْ أَلْقَى (65) قَالَ بَلْ أَلْقُوا فَإِذَا حِبَالُهُمْ وَعِصِيُّهُمْ يُخَيَّلُ إِلَيْهِ مِنْ سِحْرِهِمْ أَنَّهَا تَسْعَى (66) فَأَوْجَسَ فِي نَفْسِهِ خِيفَةً مُوسَى (67) قُلْنَا لَا تَخَفْ إِنَّكَ أَنْتَ الْأَعْلَى (68) وَأَلْقِ مَا فِي يَمِينِكَ تَلْقَفْ مَا صَنَعُوا إِنَّمَا صَنَعُوا كَيْدُ سَاحِرٍ وَلَا يُفْلِحُ السَّاحِرُ حَيْثُ أَتَى (69) فَأُلْقِيَ السَّحَرَةُ سُجَّدًا قَالُوا آمَنَّا بِرَبِّ هَارُونَ وَمُوسَى (70) (طه)

    قَالُوا لَنْ نُؤْثِرَكَ عَلَى مَا جَاءَنَا مِنَ الْبَيِّنَاتِ وَالَّذِي فَطَرَنَا فَاقْضِ مَا أَنْتَ قَاضٍ إِنَّمَا تَقْضِي هَذِهِ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا (72) إِنَّا آمَنَّا بِرَبِّنَا لِيَغْفِرَ لَنَا خَطَايَانَا وَمَا أَكْرَهْتَنَا عَلَيْهِ مِنَ السِّحْرِ وَاللَّهُ خَيْرٌ وَأَبْقَى (73) (طه)

    الشعراء
    وَنَزَعَ يَدَهُ فَإِذَا هِيَ بَيْضَاءُ لِلنَّاظِرِينَ (33) قَالَ لِلْمَلَإِ حَوْلَهُ إِنَّ هَذَا لَسَاحِرٌ عَلِيمٌ (34) يُرِيدُ أَنْ يُخْرِجَكُمْ مِنْ أَرْضِكُمْ بِسِحْرِهِ فَمَاذَا تَأْمُرُونَ (35) قَالُوا أَرْجِهْ وَأَخَاهُ وَابْعَثْ فِي الْمَدَائِنِ حَاشِرِينَ (36) يَأْتُوكَ بِكُلِّ سَحَّارٍ عَلِيمٍ (37) فَجُمِعَ السَّحَرَةُ لِمِيقَاتِ يَوْمٍ مَعْلُومٍ (38) وَقِيلَ لِلنَّاسِ هَلْ أَنْتُمْ مُجْتَمِعُونَ (39) لَعَلَّنَا نَتَّبِعُ السَّحَرَةَ إِنْ كَانُوا هُمُ الْغَالِبِينَ (40) فَلَمَّا جَاءَ السَّحَرَةُ قَالُوا لِفِرْعَوْنَ أَئِنَّ لَنَا لَأَجْرًا إِنْ كُنَّا نَحْنُ الْغَالِبِينَ (41) قَالَ نَعَمْ وَإِنَّكُمْ إِذًا لَمِنَ الْمُقَرَّبِينَ (42) قَالَ لَهُمْ مُوسَى أَلْقُوا مَا أَنْتُمْ مُلْقُونَ (43) فَأَلْقَوْا حِبَالَهُمْ وَعِصِيَّهُمْ وَقَالُوا بِعِزَّةِ فِرْعَوْنَ إِنَّا لَنَحْنُ الْغَالِبُونَ (44) فَأَلْقَى مُوسَى عَصَاهُ فَإِذَا هِيَ تَلْقَفُ مَا يَأْفِكُونَ (45) فَأُلْقِيَ السَّحَرَةُ سَاجِدِينَ (46) قَالُوا آمَنَّا بِرَبِّ الْعَالَمِينَ (47) رَبِّ مُوسَى وَهَارُونَ (48) قَالَ آمَنْتُمْ لَهُ قَبْلَ أَنْ آذَنَ لَكُمْ إِنَّهُ لَكَبِيرُكُمُ الَّذِي عَلَّمَكُمُ السِّحْرَ فَلَسَوْفَ تَعْلَمُونَ لَأُقَطِّعَنَّ أَيْدِيَكُمْ وَأَرْجُلَكُمْ مِنْ خِلَافٍ وَلَأُصَلِّبَنَّكُمْ أَجْمَعِينَ (49) قَالُوا لَا ضَيْرَ إِنَّا إِلَى رَبِّنَا مُنْقَلِبُونَ (50) إِنَّا نَطْمَعُ أَنْ يَغْفِرَ لَنَا رَبُّنَا خَطَايَانَا أَنْ كُنَّا أَوَّلَ الْمُؤْمِنِينَ (51) (الشعراء)

    الفلق
    وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ (4) (الفلق)

   • Anonim dedi ki:

    «اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاّ هُوَ الْحَيّ الْقَيّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لّهُ مَا فِي السّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأرْضِ مَن ذَا الّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مّنْ عِلْمِهِ إِلاّ بِمَا شَآءَ وَسِعَ كُرْسِيّهُ السّمَاوَاتِ وَالأرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيّ الْعَظِيمُ * لاَ إِكْرَاهَ فِي الدّينِ قَد تّبَيّنَ الرّشْدُ مِنَ الْغَيّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطّاغُوتِ وَيْؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ * اللّهُ وَلِيّ الّذِينَ آمَنُواْ يُخْرِجُهُمْ مّنَ الظّلُمَاتِ إِلَى النّورِ وَالّذِينَ كَفَرُوَاْ أَوْلِيَآؤُهُمُ الطّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُمْ مّنَ النّورِ إِلَى الظّلُمَاتِ أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ النّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ » [البقرة: 255-258].
    • «يَكَادُ الْبَرْقُ يَخْطَفُ أَبْصَارَهُمْ كُلَّمَا أَضَاءَ لَهُم مَّشَوْا فِيهِ وَإِذَا أَظْلَمَ عَلَيْهِمْ قَامُوا وَلَوْ شَاءَ اللَّـهُ لَذَهَبَ بِسَمْعِهِمْ وَأَبْصَارِهِمْ إِنَّ اللَّـهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ».
    • «وَاتّبَعُواْ مَا تَتْلُواْ الشّيَاطِينُ عَلَىَ مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَكِنّ الشّيْاطِينَ كَفَرُواْ يُعَلّمُونَ النّاسَ السّحْرَ وَمَآ أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ وَمَا يُعَلّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتّىَ يَقُولاَ إِنّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلاَ تَكْفُرْ فَيَتَعَلّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَمَا هُم بِضَآرّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاّ بِإِذْنِ اللّهِ وَيَتَعَلّمُونَ مَا يَضُرّهُمْ وَلاَ يَنفَعُهُمْ وَلَقَدْ عَلِمُواْ لَمَنِ اشْتَرَاهُ مَا لَهُ فِي الاَخِرَةِ مِنْ خَلاَقٍ وَلَبِئْسَ مَا شَرَوْاْ بِهِ أَنْفُسَهُمْ لَوْ كَانُواْ يَعْلَمُونَ» [البقرة :102].
    • « وَأَوْحَيْنَآ إِلَىَ مُوسَىَ أَنْ أَلْقِ عَصَاكَ فَإِذَا هِيَ تَلْقَفُ مَا يَأْفِكُونَ * فَوَقَعَ الْحَقّ وَبَطَلَ مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ * فَغُلِبُواْ هُنَالِكَ وَانقَلَبُواْ صَاغِرِينَ * وَأُلْقِيَ السّحَرَةُ سَاجِدِينَ * قَالُوَاْ آمَنّا بِرَبّ الْعَالَمِينَ * رَبّ مُوسَىَ وَهَارُونَ » [الأعراف:117 –122].
    • « وَقَالَ فِرْعَوْنُ ائْتُونِي بِكُلّ سَاحِرٍ عَلِيمٍ * فَلَمّا جَآءَ السّحَرَةُ قَالَ لَهُمْ مّوسَىَ أَلْقُواْ مَآ أَنتُمْ مّلْقُونَ * فَلَمّآ أَلْقُواْ قَالَ مُوسَىَ مَا جِئْتُمْ بِهِ السّحْرُ إِنّ اللّهَ سَيُبْطِلُهُ إِنّ اللّهَ لاَ يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِينَ * وَيُحِقّ اللّهُ الْحَقّ بِكَلِمَاتِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُجْرِمُونَ » [يونس:79-81]
    • « قَالُواْ يَمُوسَىَ إِمّآ أَن تُلْقِيَ وَإِمّآ أَن نّكُونَ أَوّلَ مَنْ أَلْقَىَ * قَالَ بَلْ أَلْقُواْ فَإِذَا حِبَالُهُمْ وَعِصِيّهُمْ يُخَيّلُ إِلَيْهِ مِن سِحْرِهِمْ أَنّهَا تَسْعَىَ * فَأَوْجَسَ فِي نَفْسِهِ خِيفَةً مّوسَىَ* قُلْنَا لاَ تَخَفْ إِنّكَ أَنتَ الأعْلَىَ * وَأَلْقِ مَا فِي يَمِينِكَ تَلْقَفْ مَا صَنَعُوَاْ إِنّمَا صَنَعُواْ كَيْدُ سَاحِرٍ وَلاَ يُفْلِحُ السّاحِرُ حَيْثُ أَتَىَ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s